STEM

Online Bilim Kampı - Dedektiflik

ONLİNE BİLİM KAMPI - DEDEKTİFLİK

Kamp Hakkında

Katılımcılarımızı, pandemi sürecini evde en verimli şekilde değerlendirebilmeleri için online kamp programına bekliyoruz. Kamp programımız “Dedektiflik” temasında hafta sonu 8-9-10 yaş grubu ile gerçekleştirilecektir.

Bilim yaşamımızın her yerinde bizimle birliktedir. Örneğin meyve ve sebzeleri kuruturken buharlaşmadan faydalanırız, mıknatısları da sağlık, ulaşım, ev aletleri gibi birçok farklı alanda kullanırız.  Şüpheliyi ve masumu ortaya çıkarmak için adli bilimlerde gelişmiş yöntemler uygulanmaktadır. Adli bilim uzmanları da, bir olayı incelerken çeşitli bilimsel dallardan yararlanırlar. Her bilimsel dal, olayların incelenmesinde kendine göre farklı yöntemler kullanır. Bizde bu eğitim ile bir adli bilim macerasına adım atacağız. Eğitim programı süresince birer dedektif gibi adli bilimlerin kullandıkları farklı yöntem ve teknikleri bire bir uygulayacağız. 

Eğitim Programı: Kamp programı 8-9-10 yaş grubu ile gerçekleştirilecektir. Katılımcılar gönderilen materyalleri kullanarak online ortamda, eğitmenler eşliğinde birbirinden farklı deneyimler kazanacaklardır. 

Kamp Tarihi ve Saatleri:

29 Mayıs 2021 Cumartesi 12:00-14:15

30 Mayıs 2021 Pazar 12:00-14:15

Eğitim Online Programı: Zoom

Malzemelerin Gönderimi: Kampta kullanılacak malzemeler kamp başlamadan önce kayıt esnasında verilen adreslere kargo ile gönderilecektir. Gönderilecek tüm malzemeler dezenfekte edilecektir.

Not: Kamp programı 2 günlüktür ve kontenjanlarla sınırlıdır.

 

Kamp Programına Kayıt İçin TIKLAYINIZ