Stem+A Kampı

   

KONYA BİLİM MERKEZİ ARA TATİL BİLİM KAMPLARI

STEM+A KAMPI

Programımızda Çocuklarınız Servisimiz ile alınacak ve Öğle yemeklerini Bilim Merkezinden Yiyeceklerdir. Akşam program bitiminde tekrar olarak servislerle evlerine bırakılacaktır. 

Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Günü Atölyelerimiz olacaktır.

Ücrete Servis ve Yemek Dahildir. Pazartesi sabah öğrencilerimiz veli tarafından getirilecektir. Pazartesi akşam dönüşü servislerle olacaktır.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Bilim Merkezi tarafından ara dönem tatilinde STEM+A kampı düzenlemektedir. Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modelinde 2023 Eğitim Vizyonu çalışmaları doğrultusunda yapılacak olan ara tatilde, Konya Bilim Merkezi olarak; eğitici, sanatsal, sosyal ve kültürel birçok etkinlikle eğitimde verimliliği artırmayı amaçlamaktayız.

Ara Tatil Bilim Kamplarında katılımcıların günlük yaşamalarında karşılaştıkları sorunları çözmek için fen, matematik, mühendislik ve teknolojiyi kullanmalarına yönelik etkinlikler gerçekleştirilecektir. Kamp süresince katılımcıların eleştirel düşünme, üretkenlik ve sorumluluk becerilerinin artması hedeflemektedir. STEM+A ile katılımcılar sanat uygulamaları, standartları, tasarım ilkeleri ve öğeleri arasında bir bağ kuracaklardır.

Beş günlük kampta tüm katılımcılar güvenli ve denetimli bir ortamda çeşitli bilim atölyeleri üzerine iş birliği içinde çalışacaktır. Kamplarda katılımcılar bilimsel olguların öğrenimi yanı sıra, yeni arkadaşlar edinecek ve problem çözme yetilerini geliştirecektir.

Amacımız, her öğrencinin bilime olan ilgisini arttırmak ve geliştirmektir. STEM+A (Bilim, Teknoloji Mühendislik, Matematik ve Tasarım) Kampı tamamen uygulamalı ve proje temelli öğretim modellerine dayanmaktadır. Bu kapsamda katılımcılara yeni deneyimler sağlayacaktır.

Robotik Kodlamadan Zoolojiye Bilimi Seviyoruz

Yaşam Atölyesinde; Günlük hayatta neler tükettiğimizi, mikroorganizmaların uygun besi yeri ve çevresel koşullarda nasıl geliştiğini, kendi kâğıdını ve mürekkebini yapabilmek için nelere ihtiyacın olduğunu, canlılara ait kalıtsal bilgileri taşıyan DNA izolasyonunun nasıl yapıldığını hep birlikte atölyelerde cevaplayacağız.

Tasarım Atölyesinde; Ahşaplara nasıl şekil verildiğini, mozaik sanatında sayıları kullanarak neler yapılabileceğini, 3B yapıların nasıl oluşturulduğunu, kuklaların nasıl tasarlandığını uygulayarak öğreneceğiz.

Fizik Atölyesinde; Tonlarca ağırlıktaki gemiler su yüzeyinde kalabilirken ufacık bir taşın suda neden battığını, kurmalı saat, mikser, bisiklet gibi makinaların çalışma sistemlerinin nasıl olduğunu merak ediyorsanız yanıtları da birlikte yapacağımız atölyelerde bulacağız.

Teknoloji Atölyesinde; Algoritma kurma ve algoritmik düşünme için mbot ile bir yol izlemeye, döngüsel, koşul ve sıralama gibi kavramları kullanarak bir sorunu çözmeye ve bir mikrokontrolcü kartı ile kendi projelerini tasarlamaya hazır mısın?

 

PROGRAM DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Stem+A Ara Tatil Kampı 5-6-7 Yaş Etkinliğine Bilet Satın Almak İçin TIKLAYINIZ. 

Stem+A Ara Tatil Kampı 8-9-10 Yaş Etkinliğine Biletler Tükenmiştir.

Stem+A Ara Tatil Kampı 11-12-13 Yaş Etkinliğine Bilet Satın Almak İçin TIKLAYINIZ. 

Worldcard özellikli kredi kartlarına taksitli işlem seçeneği vardır.

 

İletişim: 0332 221 88 51 - havva.yaldiz@kbm.org.tr

 

Bize Ulaşın

0 332 221 66 96

İLETİŞİM